Щотижнева загальнолікарняна оперативна нарада медичного колективу

18.10.2018 року Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М.І.Пирогова на черговій щотижневій загально лікарняній оперативній нараді медичного колективу були обговорені питання:

1. Про лист МОЗ України від 11.10.2018р. «Про залучення лікарів до он-лайн навчання на базі Британського медичного журналу». Суть навчання і назва проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Залучається 4000 лікарів. Сьогодні доступно 900 тем, з яких 450 перекладено на українську мову. Термін навчання: з 01.11.2018р. до 01.12.2019р.Фінансується проект за рахунок світового банку. Для лікаря безоплатно у зручний для нього час і у зручному режимі. До 25 жовтня 2018 року готується список лікарів, які виявляють бажання проходити он-лайн навчання. Реєстрацію проводить заклад. Кількість лікарів є необмеженою. Критерієм є мотивація та наявність персональної електронної адреси.

2. Інформація Національної служби здоров’я України про підсумки впровадження реформ на первинному рівні медичної допомоги. Підписано договори з 623 медичними закладами, в тому числі 142 у вересні. Ці заклади обслуговують 23,0 мільйона українців, з них 12,0 мільйонів по підписаним деклараціям. Профінансовано НСЗУ видатків на 75,2 млн. грн. Третя хвиля підписання договорів розпочнеться наприкінці листопада. Вказані помилки, через які відмовлено в підписанні договорів і отриманні ліцензії:невідповідність кваліфікації медичних працівників; відсутність мінімального переліку медобладнання та виробів медичного призначення, які необхідні для виконання обсягів медичної допомоги, передбачених клінічними протоколами; неукомплектованість закладу медичними працівниками за заявленими спеціалістами.

3. На виконання постанови КМУ «Про забезпечення організації направлення громадян України для лікування за кордон» затверджено перелік документів: заява громадянина, який потребує лікування за кордоном, виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого та направлення з ДОЗ ОДА.