Щотижнева загальнолікарняна оперативна нарада медичного колективу

06.06.2019р.у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М.І.Пирогова відбулась чергова щотижнева загальнолікарняна оперативна нарада медичного колективу, де були обговорені питання:

31.05.2019р. за участі представників медичної галузі Одеської, Вінницької, Миколаївської та Херсонської областей, відбулась Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році. Нараду провели заступник та радник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтанюк і Матвій Хренов, а також голова НСЗУ Олег Петренко. Основна мета заходу – представлення бачення щодо основних складових державної програми медичних гарантій та підготовка закладів охорони здоров’я до наступного етапу реформ, що розпочнеться з 2020 року.

З впровадженням програми медичних гарантій змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції оплата за договорами про медичне обслуговування населення з НСЗУ, базуючись на принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Модель послуги передбачає прості договірні відносини між закладом і НСЗУ. Підставою для оплати буде не кошторис, а кількість послуг, які надані пацієнтам. Пріоритетами програми є пологи та неонатальна допомога, неінфекційні захворювання (серцево-судинні, онкологія, цукровий діабет, астма), інфекційні захворювання.