Ошовська Тетяна Тихонівна

Ошовська Тетяна Тихонівна
Посада: 
лікар акушер-гінеколог

Завідуюча Вінницького обласного Центру планування сім’ї, репродукції людини та медико - генетичного консультування, Головний позаштатний перинатолог УОЗ Вінницької ОДА.

Тетяна Ошовська є лікарем вищої категорії, сертифікованим майстер-тренером із питань репродуктивного здоров’я, членом експертної комісії МОЗ України по розробці наказів та протоколів із питань надання акушерсько-гінекологічної допомоги; членом різноманітних професійних міжнародних асоціацій, володарем професійних нагород та відзнак.

Має двох дорослих синів та трьох онуків.

Хобі: подорожі та поезія.

Тетяна Тихонівна закінчила Вінницький медичний інститут у 1969 році за фахом «лікувальна справа». По завершенні - працювала акушером-гінекологом Калинівського району. Після відкриття у Вінниці міського пологового будинку №1 переведена УОЗ до нього на постійну роботу. Протягом наступних років у різні часи очолювала фізіологічне відділення, пологовий блок, обсерваційне відділення. З 1977 по 1980 роки працювала в складі міжнародного корпусу медичної допомоги в африканській республіці Сьєра-Леоне. За сумлінне виконання професійних обов’язків була представлена МІС СРСР до Ордена «Дружби народів». Після повернення Тетяна Тихонівна продовжила роботу в пологовому будинку №1.
В обласній лікарні працює з 1986 року, куди перейшла з посади начмеда Вінницького міського пологового будинку №1 для очолення амбулаторної акушерсько-гінекологічної служби області. У 1996 році на базі жіночої консультації відкривається Вінницький центр планування сім’ї та репродукції людини. Центр, створений за проектом Тетяни Тихонівни та очолюваний нею і понині, став зразком не тільки для українських перинатальних закладів, але й є візитівкою багатьох міжнародних програм, які працюють у галузі репродуктивного здоров’я та співпрацюють з центром: Фонд Народонаселення ООН, Програма міжнародного розвитку США, Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я. У 2008 році Ошовській присуджено звання «Заслужений лікар України».