Відділення гастроентерології

Відділення гастроентерології ВОКЛ ім. М. І. Пирогова знаходиться у 6-му корпусі лікарні, працює у режимі цілодобового стаціонару, розраховане на 30 ліжок. Приймає на лікування хворих за направленнями обласної консультативної поліклініки, лікувально-профілактичних закладів області 1-го та 2-го рівнів, чергового лікаря лікарні. Завідувач відділенням – Кізлова Н.М. – кандидат мед. наук, головний експерт області за фахом «гастроентерологія».

Основним завданням гастроентерологічного відділення є забезпечення, у відповідності до існуючих клінічних протоколів та стандартів, надання висококваліфікованої медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю на третинному рівні. У відділенні працюють 3 лікарі вищої категорії: зав. від. - к.м.н. Кізлова Н.М.; Вараниця Г.І.; Шкатула Н.М. Консультативну допомогу надають співробітники кафедри внутрішньої медицини: доц. Макарова Л.П., доц. Нечипорук О.В., проф. Кузьмінова Н.В, ас. Кульчицька О.М.

Відділення є організаційно-методичним та навчальним центром гастроентерологічної служби області, клінічною та навчальною базою Вінницького НМУ ім.М.І.Пирогова, медичного коледжу та центру післядипломної освіти медичних працівників.

На базі відділення проводиться діагностика та лікування хворих із патологією верхніх та нижніх відділів шлунково-кишкового тракту: ГЕРХ, виразково-ерозивні ураження шлунку та 12-палої кишки, функціональні захворювання, гастрити, хвороби підшлункової залози, печінки (гепатити різної етіології, цирози печінки, хвороби печінки, пов’язані з порушенням обмінних процесів) та жовчного міхура (у тому числі дисфункції жовчного міхура), запальні захворювання кишківника (хвороба Крона, НВК, дивертикулярна хвороба, функціональні розлади), вроджена та спадкова патологія органів травлення.

Лікарі відділення постійно підвищують свій фаховий рівень, приймаючи участь у міжнародних з’їздах, симпозіумах, науково-практичних конференціях; впроваджують нові методи діагностики та лікування хвороб органів травлення; є співавторами 13 публікацій у науково-практичних журналах, 2-х публікацій у журналі «Scopus»; є організаторами обласних науково-практичних конференцій, майстер-класів для лікарів-терапевтів, сімейних лікарів, гастроентерологів; в рамках проведення навчальних заходів для лікарів області є ініціаторами запровадженої «Вінницької школи гастроентерології, дієтології та ендоскопії»; розробляють моделі профілактики найбільш розповсюджених неінфекційних хвороб шлунково-кишкового тракту та виступають у засобах масової інформації (телебачення, радіомовлення) для інформування населення щодо ризиків.

Більше детально про співробітників, показники роботи відділення, роботу гастроентерологічного кабінету поліклініки можна почитати в презентації відділення.

Корисні матеріали:

Співробітники

лікар вищої категорії
старша медична сестра
лікар вищої категорії
доцент кафедри