Відділення патології вагітних для госпіталізації вагітних з екстрагенітальною патологією

До складу відділення входить:

 • відділення екстрагенітальної та акушерської патології,розраховане на 25 ліжок,
 • післяпологове відділення розраховане на 25 ліжок,
 • три пологових зали,
 • оперативний блок,
 • палата немовлят.

У відділенні працює 14 акушер-гінекологів,6 педіатрів-неонатологів,4 анестезіологи-реаніматологи,1 терапевт.

Протягом року відділення надає допомогу більш ніж 1600 вагітним,у відділенні народжується понад 1500 немовлят.

Виконуються такі оперативні втручання:

 • кесарський розтин в нижньому сегменті матки,
 • корпоральний кесарський розтин,
 • малий кесарський розтин,
 • екстірпація матки,
 • надпіхвова ампутація матки,
 • енуклеація фіброматозного вузла,
 • оперативна стерилізація,
 • видалення кіст.

Відділення першим в області,почало приймати пологи через природні пологові шляхи у жінок з рубцем на матці після операції кесарського розтину.

Для надання цілодобової допомоги створена ургентна бригада у складі двох акушер-гінекологів,педіатра-неонатолога,анестезіолога-реаніматолога.

У відділенні проводиться повне клініко-лабораторне обстеження,обстеження на перинатальні інфекції,УЗД плоду,КТГ плоду,ЕКГ,консультування суміжними спеціалістами,призначення відповідного лікування та розробляється тактика ведення пологів.

Усі пологові зали у відділенні – індивідуальні, укомплентовані необхідним сучасним обладнанням для надання висококваліфікованої допомоги матері та дитині.

Температурний режим підтримується на рівні не нижчому, ніж 25°С, що є оптимальним для новонародженого.

Близька людина, яку обирає жінка, може бути присутньою та допомагати в пологах. Близько 78% пологів, що відбуваються в нашому центрі – партнерські.

Для зменшення болі під час перейм в 1 періоді пологів використовується м’ячик для фітнесу, шведська стінка для зменшення навантаження на хребет під час перейм. Пологові зали обладнані доплерами для монітронгу внутріутробного стану плоду.

Для виключення 2 періоду пологів або для екстреного розродження в 2 періоді в інтересах плоду використовується вакуум-екстрактор з силіконовими чашками для доношених та недоношених плодів.

Після пологів дитина лежить на грудях матері в пологовому залі 2 години, що сприяє збереженню “теплового ланцюга”, заселенню дитячого організму сімейною флорою та ранньому початку грудного вигодовування.

Під час кесарського розтину новонароджена дитина викладається на груди батькові, чи іншому члену сім'ї. У випадку кесарського розтину з застосуванням спинальної анестезії є можливість контакту дитини з матір’ю та прикладання немовляти до грудей ще під час операції. Жінкам із рубцем на матці після операції кесарського розтину надається можливість народжувати через природні пологові шляхи. У кожному конкретному випадку план ведення пологів вирішується консиліумом лікарів.

Сім’я жінки має можливість приймати активну участь в догляді за немовлям та матір’ю після пологів, що знаходяться на сумісному перебуванні в одномісних післяпологових палатах.

У випадку неускладненого перебігу пологів та післяпологового періоду, виписка породіль з немовлятами проводиться на 3 добу, а після операції кесарського розтину – на 5 добу.

У відділенні надається допомога вагітним сільської місцевості і міста при деяких видах акушерської та важкої екстрагенітальної патології – при захворюваннях серцево-судинної системи, нирок, крові, цукровому діабеті, онкопатології, недоношуванні, імуноконфліктній вагітності, важких формах пізніх гестозів, повторних пологах через кесарів розтин.

Надається допомога хворим при термінових викликах по лінії медицини катастроф. Щорічно у відділенні приймається близько 1500 пологів, з них шляхом кесаревого розтину – 25%. Планові операції сягають 70%.

Середній термін перебування хворих складає 8 днів, а після операцій – до 5 днів.

Впровадження нових сучасних перинатальних технологій дозволяє довести до 20% консервативного ведення пологів після кесаревого розтину.

Завдяки концентрації вагітних високого ступеню ризику, проведенню їх комплексного обстеження, розробці правильної тактики ведення вагітних і пологів, своєчасній пологовій допомозі шляхом кесаревого розтину, суворому контролю за станом плоду, включаючи ультразвукове дослідження, та моніторингу, вдається поступово знизити перинатальну смертність.

Відділення є клінічною базою підготовки лікарів-інтернів, з якими співпрацюють співробітники кафедри. На базі відділення проходять стажування лікарі з районів – акушери-гінекологи, неонатологи, педіатри, терапевти.