Відділення травматології

У відділенні працює 9 лікарів, 1 доктор медичних наук, 2 кандидати медичних наук.

Кількість ліжок 40. Відділення оснащене двома операційними залами (3 операційних столи), перев’язочною, маніпуляційною, одна післяопераційна палата, одна палата покращеного планування, фізіотерапевтичний кабінет.

Відділення має необхідне матеріально-технічне забезпечення для надання спеціалізованої ортопедо-травматологічної допомоги. Допомога надається жителям Вінницької області та міста Вінниці, мешканцям інших областей. 40% пацієнтів лікуються у стаціонарі з приводу гострої травми та наслідків перенесених травм, 60 % пацієнтів – з приводу ортопедичних захворювань.

Протягом 1 року у відділенні проводиться стаціонарне лікування близько 1100 хворим, виконується близько 1200 оперативних втручань.
З 1998 року в відділенні запроваджено техніку ендопротезування кульшових суглобів хворим з деформуючим остеоартрозом та хворим з переломами шийки стегна. За цей період виконано більше 5000 ендопротезувань кульшових суглобів різними системами (ІНМЕД, BIOMET, ZIMMER, DE PUY, STRYKER, IMPLANTCAST, SMITH&NEPHEW, LIMA), цементними та безцементними версіями.

З 2000 року впроваджено артроскопічні оперативні втручання на колінному суглобі. Ця методика дає змогу малоінвазивним шляхом виконувати резекцію пошкодженої частини менісків, шов меніску, артроскопічну синовектомію, дебрідмент, а також артроскопічну реконструкцію передньої та задньої хрестоподібної зв’язки, медіалізація надколінника.

З 2001 року запроваджено тотальне цементне ендопротезування колінних суглобів у хворих на деформуючий остеоартроз. З моменту впровадження методики виконано більше 800 ендопротезувань різними системами (BIOMET, ZIMMER, STRYKER, De Puy, SMITH&NEPHEW, LIMA).
У віділенні, також, широко практикується техніка ревізійного ендопротезування кульшових та колінних суглобів при нестабільності компонентів ендопротезу.

2006 рік – впровадження артроскопічного втручання на плечовому, ліктьовому, гомілково – ступневому та кульшовому суглобах.
З 2008 року виконується одновиросткове ендопротезування колінних суглобів (системою Oxford 3) хворим на деформуючий остеоартроз з переважним ураженням медіальних відділів колінного суглобу.

Також, у відділенні, широко впроваджуються новітні світові технології оперативного лікування хворих з травмами опорно – рухового апарату, такі як інтрамедулярни блокуючий остеосинтез при переломах довгих кісток антеградними, реконструктивними та ретроградними стержнями, накісний ОМС пластинами з обмеженим контактом та пластинами з кутовою стабільністю (LCP, LC- DCP, LISS, DHS, DCS, PFNA).

При відкритих переломах та у хворих з політравмою стабілізація уламків виконується методом позавогнищевого остеосинтезу апаратами зовнішньої фіксації (шпицевими Ілізарова, стержневими та комбінованими). Виконуються пластичні операції для закриття дефектів мяких тканин та кісткової тканини за методами Masquelet, Ілізарова та ін.

З 2014 року впроваджено в практику оперативне лікування при переломах кісток тазу та кульшової западини.
З 2017 року виконуються стабілізуючі операції при травмах хребта, пластичні операції при травматичних дефектах тканин.
У перспективі спектр надання медичної допомоги відділення заплановано розширити впровадженням в роботу виконання оперативних втручань при дегенеративних захворюваннях хребта, артроскопія променево-зап’ястного суглобу.

Лікарі відділення проходять стажування у закордонних клініках, 9 лікарів пройшли міжнародні курси АО.

Співробітники

ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
старша медична сестра
ортопед-травматолог