Відділення травматології

Відділення функціонує на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова з 1982 року.

Завідувач відділення: заслужений лікар України, д.м.н. Майко В’ячеслав Михайлович.

Старша медична сестра відділення: Пилипенко Олена Веніамінівна.

За штатним розкладом у відділенні 8 посад лікарів (з них 4.5 посади лікарів ургентної допомоги) та 23.5 посад середнього медперсоналу.

Кількість ліжок 40. Відділення оснащене двома операційними залами (3 операційних столи), перев’язочною, маніпуляційною, одна післяопераційна палата, одна палата покращеного планування, фізіотерапевтичний кабінет.

Відділення має необхідне матеріально-технічне забезпечення для надання спеціалізованої ортопедо-травматологічної допомоги. Допомога надається жителям Вінницької області та міста Вінниці, мешканцям інших областей. 40% пацієнтів лікуються у стаціонарі з приводу гострої травми та наслідків перенесених травм, 60 % пацієнтів – з приводу ортопедичних захворювань.

Протягом 1 року у відділенні проводиться стаціонарне лікування близько 1100 хворим, виконується близько 1200 оперативних втручань.

З 1998 року в відділенні запроваджено техніку ендопротезування кульшових суглобів хворим з деформуючим остеоартрозом та хворим з переломами шийки стегна. За цей період виконано більше 2000 ендопротезувань кульшових суглобів різними системами (ІНМЕД, BIOMET, ZIMMER, DE PUY, STRYKER, IMPLANTCAST, SMITH&NEPHEW, LIMA) , цементними та безцементними версіями.

З 2000 року впроваджено артроскопічні оперативні втручання на колінному суглобі. Ця методика дає змогу малоінвазивним шляхом виконувати резекцію пошкодженої частини мнесків, шов меніску, артроскопічну синовектомію, дебрідмент, а також артроскопічну реконструкцію передньої та задньої хрестоподібної зв’язки, медіалізація надколінника.

З 2001 року запроваджено тотальне цементне ендопротезування колінних суглобів у хворих на деформуючий остеоартроз. З моменту впровадження методики виконано більше 200 ендопротезувань різними системами (BIOMET, ZIMMER, STRYKER, De Puy).

У віділенні, також, широко практикується техніка ревізійного ендопротезування кульшових та колінних суглобів при нестабільності компонентів ендопротезу.

2006 рік – впровадження артроскопічного втручання на плечовому, ліктьовому, гомілково – ступневому та кульшовому суглобах.

З 2008 року виконується одновиросткове ендопротезування колінних суглобів (системою Biomet Oxfort 3) хворим на деформуючий остеоартроз з переважним ураженням медіальних відділів колінного суглобу.

Також, у відділенні, широко впроваджуються новітні світові технології оперативного лікування хворих з травмами опорно – рухового апарату, такі як інтрамедулярни блокуючий остеосинтез при переломах довгих кісток антеградними, реконструктивними та ретроградними стержнями, накісний ОМС пластинами з обмеженим контактом та пластинами з кутовою стабільністю ( LCP, LC- DCP, LISS, DHS, DCS, PFNA).

При відкритих переломах та у хворих з політравмою стабілізація уламків виконується методом позавогнищевого остеосинтезу апаратами зовнішньої фіксації (шпицевими Ілізарова, стержневими та комбінованими).

У перспективі спектр надання медичної допомоги відділенням заплановано впровадження в роботу виконання стабілізуючих операцій на хребті (при травмах, дегенеративних захворюваннях хребта) та кістках тазу (при травмах).

На базі відділення захищенно дві кандидатські та одну докторську дисертації, опубліковано 60 наукових статей.

Лікарі відділення проходять стажування у закордонних клініках, 7 лікарів пройшли міжнародні курси АО. Регулярно приймають участь у конференціях, зʹїздах травматологів, виступають з доповідями.

14-15 березня 2013 року проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання травматології та остеосинтезу», у якій взяли участь більше 200 травматологів з України, Австрії, Польщі та Росії.

Співробітники

ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
ортопед-травматолог
старша медична сестра