Обласний лікувально-діагностичний пульмонологічний центр (ОЛПЦ)

В лікарні працює Обласний лікувально-діагностичний пульмонологічний центр із стаціонарним та поліклінічним підрозділами.

Основними напрямками ОЛДПЦ є:

 • надання спеціалізованої пульмонологічної допомоги хворим з патологією органів дихання (мешканцям міста та області),
 • діагностика та лікування захворювань органів дихання,
 • корекція лікування важких хворих,
 • виїзди за викликами центру медицини катастроф та планова консультативно-методично допомога.

У поліклінічному підрозділі центру працюють 2 лікаря-алерголога та 2 лікаря-пульмонолога. Хворим із бронхіальною астмою та хронічним обструктивним захворюванням легень розробляються плани лікування згідно із сучасними наказами МОЗ України та локальними протоколами з подальшою корекцією у кабінеті бронхо-обструктивної патології в поліклінічному підрозділі ОЛДПЦ. Сам кабінет оснащений сучасним комп’ютерним спірографом.

Стаціонарний підрозділ розрахований на 40 ліжок (10 алергологічних та 30 пульмонологічних). У стаціонарному підрозділі працюють: рентген-кабінет, фізіотерапевтичний кабінет, інгаляторій, кабінет лікувальної фізкультури, кабінет для проведення масажу, галокамера.

Відділення є базою кафедри внутрішньої медицини №1 ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Постійно курує відділення к.м.н. доцент Демидюк В.Т.

На базі ОЛДПЦ щорічно проходять підготовку лікарі-інтерни, а також підвищують кваліфікацію лікарі районних та сільських лікарень.

У центрі працюють висококваліфіковані спеціалісти, які завжди готові надати висококваліфіковану допомогу хворим. Співробітники кафедри та лікарі центру постійно розробляють та втілюють у свою роботу сучасні методи діагностики та лікування хвороб органів дихання.

Центр функціонує на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова з 2000 року.

Завідувач центром лікар вищої категорії Побережець Галина Вікторівна.

ОЛПЦ є лікувально-діагностичним і консультативним центром в області з питань пульмонологічних та алергологічних захворювань. На базі центу підвищують свою кваліфікацію лікарі пульмонологічних кабінетів, лікарі-терапевти та середній медичний персонал спеціалізованих кабінетів та відділень. ОЛПЦ запроваджує у практику своєї роботи сучасні методи діагностики та лікування хворих на пульмонологічні та алергологічні хвороби та сприяє їх впровадженню в практику інших лікувальних закладів області. Центр є базою для проведень наукових досліджень із актуальних питань пульмонології та алергології.

ОЛДПЦ складається із двох підрозділів: поліклінічного та стаціонарного.

Поліклінічний підрозділ включає в себе:

 • кабінет бронхообстуктивних захворювань легень (із сучасним комп’ютерним спірографом);
 • кабінет запальних захворювань легень;
 • 2 алергологічних кабінети (із алергоманіпуляційною);
 • Кабінет «Астма-школи»;
 • кабінет для засідань пульмокомісії.

Штат поліклінічного підрозділу ОЛДПЦ нараховує 4 лікаря (пульмонологи та алергологи першої та вищої категорій). Лікарі кабінетів надають консультативну та методичну допомогу лікарям сімейної медицини та лікарям спеціалістам іншого профілю з питань попередження неспецифічних захворювань легень та алергологічних, своєчасного виявлення, диспансерного нагляду та лікування хворих на неспецифічні захворювання легень та алергологічні.

Стаціонарний підрозділ потужністю 40 стаціонарних ліжок (із них 30 – пульмонологічних ліжка, та 10 - алергологічних) розташований на другому поверсі корпусу № 15.

У підрозділі працює 4 лікаря із них – 2 кандидата медичних наук.

Відділення щільно співпрацює із співробітниками кафедри внутрішньої медицини №1.

У відділені функціонує:

 • кімната спелеотерапії;
 • кабінет рентгенографії;
 • кабінет функціональної діагностики;
 • кабінет фізіотерапії;
 • інгаляторій;
 • маніпуляційний кабінет;
 • кабінет лікувальної фізкультури;
 • кабінет для проведення лікувального масажу.

Співробітниками стаціонарного підрозділу надається висококваліфікована допомога пацієнтам із неспецифічними захворюваннями легень та алергологічними захворюваннями. Проводиться своєчасне обстеження та лікування на рівні сучасної медичної науки та практики.

Особлива увага надається пацієнтам із коморбідною патологією, випадкам захворювань легень із складною диференційною діагностикою, хворобам із подовженим та ускладненим перебігом.

При виписці із стаціонарного підрозділу ОЛДПЦ хворим розробляються плани реабілітаційних заходів(план лікування бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень).