Відділення мікрохірургії ока

Очне відділення було відкрите у 1929 році і в даний час має 50 ліжок, 3 операційні, 1 перев’язочну, 1 маніпуляційну,12 палат, 3 кабінети функціональної діагностики, є базою кафедри очних хвороб Вінницького національного медичного університету, яку очолює професор Салдан Й.Р. У відділенні працюють 19 лікарів-офтальмологів, з них 6 кандидатів медичних наук, 16 лікарів мають вищу та 2-першу категорію.

Відділення забезпечене сучасним обладнанням для діагностики та лікування: рефкератометри, безконтактний тонометр, щілинні лампи, ехобіометри, оптичний когерентний томограф, автоматичний периметр, різні види офтальмоскопів, факоемульсифікатори Constelation, Stellaris, Laureate, Universal, операційні мікроскопи…

У відділенні мікрохірургії ока у великому обсязі проводяться майже всі види операцій. Приорітетним напрямком в хірургічній діяльності є малоінвазивне оперативне лікування з приводу катаракти шляхом факоемульсифікації з імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи. При необхідності проводяться одночасно екстракція катаракти з імплантацією ІОЛ та антиглаукоматозне втручання.

Широко виконуються оперативні лікування глаукоми, патології придаткового апарату ока та інше.

Проводяться лазерні хірургічні втручання: дисцизія вторинної катаракти при афакії та артифакії, дисцизія передньої капсули кришталика,абляція ексудативної плівки та преципітатів з передньої поверхні ІОЛ, ірідотомія, сінехіотомія та ін.

На базі відділення мікрохірургії ока з 1976 року діє обласний травматологічний центр для надання ургентної офтальмологічної допомоги дорослим та дітям м. Вінниці та області цілодобово. Проводиться хірургічне та консервативне лікування при травмах та опіках органа зору: первинна хірургічна обробка поранень, пластика райдужної оболонки, видалення внутрішньоочних сторонніх тіл, реконструктивні операції та інше.

Щорічно проходять лікування понад 3 тисячі хворих та проводиться біля 3 тис. оперативних втручань, більше 2 тис. з приводу катаракти.

Завідуючий відділенням – Капшук Наталя Іванівна.
Старша медична сестра - Сьомченкова Олена Станіславівна.