Дистанційно-діагностичний центр

Дистанційно-діагностичний центр (ДДЦ ) створений у 1984 році. ДДЦ обслуговує лікувальні заклади Вінницької області та м.Вінниці. ДДЦ надає кардіологічні консультаціі з ЕКГ 42 ЛПЗ області, 25 з яких – районні лікарні. Кількість населення на обслуговуємій території ~ 1,6 млн.

Режим роботи – цілодобовий. У середньому за рік консультується більше 4000 переданих ЕКГ та близько 6000 ургентних ЕКГ, що виконані в межах ВОКЛ ім.М.І. Пирогова

У штаті ДДЦ 5 лікарів-кардіологів вищої категорії та 6 медсестер

Приміщення :

  • число кабінетів - 1
  • площа - 32 кв.м

Приміщення :

  • число кабінетів - 1
  • площа - 32 кв.м

Обладнання ДДЦ:
-приймальні станції:
медично- діагностичний комплекс « Тредекс-Телекард»
кількість - 2
периферійні пристрої:
- електрокардіопередатчики транстелефонні « Телекард»
кількість – 42
-технічні засоби зв`язку:
телефони кількість - 2
ДДЦ відтворює один з ключових напрямків сучасної медицини - телемедицину.
З 2005 року ДДЦ оснащений сучасними вітчизняними транстелефонними системами «Телекард», які забезпечують передачу синхронної 12-канальної ЕКГ цифрової якості по будь-яким транстелефонним каналам зв’язку і відповідають Європейському стандарту EN 1064:2005 « Health informatics – Standard communication protocol Computer - assisted electrocardiography » ( SCP – ECG ). Співробітники ДДЦ пройшли навчання за програмою комп’ютерної електрокардіографії і мають відповідні сертифікати.

За підсумками роботи 2005-2011 років Вінницький обласний ДДЦ посідає перше місце серед усіх дистанційно-діагностичних центрів України.

Кількість консультацій у 2011 році – 10522 ( у 2010 році – 10284 ).
Кількість консультацій при гострому коронарному синдромі – 5093 ( у 2010році – 3386).
Кількість консультацій при аритміях – 1813 ( у 2010 році – 1669 ).

Сприяти подальшому розвитку телеконсультування по системі «Телекард» та подібної до неї системи «Юкард» в ЛПЗ області. По мірі збільшення периферійних пристроїв в ЛПЗ області (амбулаторій загальної практики) в сільській місцевості необхідно ввести додаткове робоче місце – на приймальну станцію по 1 посаді лікаря і медсестри.
У перспективі планується оснащення передаючими пристроями всіх відділень ВОКЛ ім.М.І. Пирогова, що дасть змогу значно скоротити час на інтерпретацію ургентних ЕКГ і забезпечити більш ранню і якісну діагностику, а значить – більш успішне лікування хворих.