Відділення інтенсивної терапії новонароджених

З 1 січня 2016 року в Обласному перинатальному центрі лікарні ім. М.І. Пирогова було відкрите відділення інтенсивної терапії новонароджених на 5 ліжок, обладнане апаратурою для надання допомоги новонародженим - дихальними апаратами, інкубаторами, реанімаційними системами, моніторами, апаратом для ультразвукової діагностики, електоенцефалографом та рентген апаратам. В червні 2017 року на базі ОПЦ за сприяння БФ Віктора Пінчука було відкрито центр допомоги новонародженим "Колиски надії", відділення було доукомплектовано найсучаснішою апаратурою а лікарі відділення пройшли стажування на базі Київського перинатального центру.

Найбільшою цінністю нашого центру є новонароджені діти. Ми робимо все для того, щоб кожна дитина народилася здоровою, знаходилася в комфорті та безпеці. Ми проводимо спостереження і надаємо медичну допомогу упродовж неонатального періоду новонародженим з різноманітною патологією, а також передчасно народженим малюкам.

Щороку у відділенні отримують лікування до 350 - 400 дітей, 250 з яких передчасно народжені.

У відділенні неонатології команда досвідчених висококваліфікованих лікарів-неонатологів та медичних сестер здійснює цілодобовий нагляд, виходжування, лікування та реабілітацію новонароджених, застосовуючи сучасні технології неонатальної допомоги на рівні світових стандартів.

На сьогодні у ВІТН застосовуються усі сучасні методики виходжування глибоко недоношених дітей, перевага надається малоінвазивним втручанням , охороними технологіям, комплексна терапія, на всіх етапах її проведення, відповідає вітчизняним і світовим стандартам надання медичної допомоги.Для лікування новонароджених дітей, що входять у групу високого ризику, застосовуються передові, сучасні методики, які включають: інтенсивну терапію і реанімацію; усі види распіраторної терапії від неінвазивної респіраторної підтримки до штучної вентиляції легенів; заміщувальну терапію штучними сурфактантами; інфузійну терапію; перантеральне або внутрішньосудинне харчування; замінне переливання крові; раціональну антибактеріальну терапію.

Допомога надається починаючи з 22 тижнів вагітності , новонародженим з вагою понад 500 гр. За час роботи відділення рівень ранньої неонатальної смертності значно зменшився. Покращилися результати лікування передчасно народжених малюків , що народилися з вагою від 750 до 2000гр. Виживання дітей від 1000 г становить 90-100%, при цьому щороку зменшується ризик ускладнень.

В повному обсязі надається інтенсивна терапія доношеним новонародженим з складною патологією: з вродженими вадами розвитку, вродженими інфекціями, дітям від матерів з цукровим діабетом. Усі передові технології, що застосовуються, базуються на науково-обґрунтованих світових розробках в області перинатології.

У ВІТН вперше було застосовано лікувальну гіпотермію, що значно покращило надання допомоги при асфіксії.

Впроваджено проведення проби на визначення насичення крові киснем (пульсоксиметрія) , що проводиться усім новонародженим з метою виключення вродженої вади серця.

Генетичний скринінг (на виключення фенілкетонурії, гіпотиреозу, адреногенітального синдрому та муковісцидозу

УЗД органів черевної порожнини, нейросонографія,ехокардіографія

Амплітудно-інтегрована електро-енцефалограма, динамічний скринінг уражень мозку

У ВІТН працює 6 лікарів неонатологів та 6 медичних сестер.

Співробітники

старша медична сестра