Опікове відділення

Відділення є єдиним лікувально-методичним та науковим центром з комбустіології на Вінниччині, устаткованим необхідною діагностично-лікувальною апаратурою, і широко співробітничає з Київським державним опіковим центром, опіковими відділеннями Тернополя, Львова, Хмельницького, Рівного, Луцька, Івано-Франківська.

У відділенні працює потужний колектив із 63 співробітників, що мають великий досвід роботи в області комбустіології: лікарі – 6 комбустіологів, 6 лікарів інтенсивної терапії, педіатр, 26 медичних та 24 молодших медичних сестри.

У своєму складі відділення має операційний блок, блок інтенсивної терапії, перев’язувальні та маніпуляцій ну кімнату.

Колектив опікового відділення розробив і впровадив у практику наступні інноваційні технології:

 1. Використання струму низької інтенсивності без зовнішніх джерел в практиці комбустіології (біогальванізація, біофорез лікарських речовин, біодіагностика та біокорекція функціонального стану вегетативної нервової системи).
 2. Швидка нейтралізація травмуючої дії екзо- та ендогенних чинників ураження.
 3. Рання хірургічна некректомія у обпечених (2-3 доба після травми) із закриттям післяопераційних ран ліофілізованими ксенодермоімплантатами та подальшим лікуванням ран в умовах вологої камери з використанням струму низької інтенсивності без зовнішніх джерел.
 4. Малокровна некректомія при глибоких опіках у стадії опікового шоку з формуванням дренажних отворів, хімічною нефректомією, закриттям ран сітчастими аутодермотранс-плантатами та використанням струму низької інтенсивності без зовнішніх джерел.
 5. Надфасціальна некректомія при поширених глибоких опіках з відновленням шкірних покривів мікроаутодермотрансплантатами в умовах вологої камери з використанням струму низької інтенсивності без зовнішніх джерел.
 6. Відновлення м’яких тканин після їх тотального дефіциту під біологічним покриттям в умовах вологої камери з використанням струму низької інтенсивності без зовнішніх джерел.
 7. Рання хірургічна некректомія (2-3 доба після травми) у відморожених із закриттям післяопераційних ран ліофілізованими ксенодермоімплантатами та подальшим лікуванням ран в умовах вологої камери з використанням струму низької інтенсивності без зовнішніх джерел.

На його базі проходять підготовку студенти медичного училища, медичного університету, лікарі-інтерни, лікарі районів

Опікове відділення розраховане на 40 ліжок. У своєму складі відділення має 10 палат, з яких 2 палати підвищеного комфорту, 4 дитячі палати. Є три перев’язувальні, операційний блок, блок інтенсивної терапії на 6 ліжок (2 палати), кабінет баротерапії, учбова кімната.

Опікове відділення – база кафедри загальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова

Завідувач кафедри – д. мед. н., професор Желіба Микола Дмитрович

Відкриття опікового відділення на 40 ліжок в січні 1973 року і організація опікової служби у Вінницькій області пов’язана з ім’ям М.А. Очередька, який після закінчення ординатури, на базі Київського республіканського опікового центру, був направлений на роботу у Вінницький обласний відділ охорони здоров’я. Спочатку, для лікування хворих з опіками були виділені ліжка на базі хірургічного відділення Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, а після закінчення будівництва 17 корпусу, в його правому крилі на першому поверсі, було відкрите опікове відділення на 40 ліжок.

Великий вклад в організацію опікової служби на Вінниччині вніс головний лікар Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова Анатолій Петрович Коляденко. За допомогою А.П. Коляденка, вперше в СРСР було організовано відділення реабілітації опікових реконвалесцентів на базі фізіотерапевтичного відділення, м. Хмільника.

Перший завідувач опікового відділення, лауреат Державної премії УРСР в області науки і техніки, к.м.н., Микола Артемович Очередько. За творчий пошук, плідну працю, створення чіткої системи диспансеризації та реабілітації опікових реконвалесцентів на базі санаторно-курортних закладів м. Хмільника, М.А. Очередько в 1982 році нагороджений Державною премією УРСР в області науки і техніки. В 1987 році на посаду завідувача опікового відділення призначений Нагайчук Василь Іванович. Продовжують удосконалюватися лікувально-методичні та наукові напрямки роботи.

Вперше в Україні з лікувальною метою було установлено французько-німецьке ліжко “Клінітрон”.

Вінцем науково-практичної діяльності колективу відділення є кандидатська дисертація М.А. Очередька на тему: “Організація, проведення і ефективність медичної реабілітації опікових реконвалесцентів з порушенням функцій опорно-рухового апарату”, яка була захищена в 1985 році.

В 1992 році на посаду головного лікаря Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова призначений заслужений лікар України Петро Маркович Гунько.

П.М. Гунько віддав багато сил та енергії в подальшій організації комбустіологічної служби на Вінниччині, зміцненню її матеріальної бази та науковому пошуку сучасних методів надання допомоги опіковим реконвалесцентам.

У 1995 році на базі Немирівського санаторію “Авангард” відкрито і функціонує державне реабілітаційне відділення опікових реконвалесцентів на 60 ліжок: 40 дорослих ліжок, 20 дитячих. Опікове відділення є одним з співзасновників реабілітаційного відділення та його консультантом.

Широко впровадженні в оздоровчу систему методи біогальванізації.

Результати організаційної та практично-наукової роботи були успішними і в 1999 році П.М. Гунько була захищена кандидатська дисертація по темі: “Застосування фізичних лікувальних чинників в реабілітації опікових реконвалесцентів”.

В 2010 році на посаду головного лікаря Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова призначений Олександр Борисович Жупанов

Головний лікар підтримує науково-практичну діяльність колективу опікового відділення і веде пошук можливостей, направлених на зміцнення матеріальної бази та приведення площі відділення до норми згідно санітарно-гігієнічних вимог. Для цього, після закінчення будівництва хірургічного корпусу, планується розширення опікового відділення по площі та його забезпечення сучасним устаткуванням.

У відділенні працює 65 співробітників, із них:

 • 5 лікарів-комбустіологів
 • лікар-педіатр
 • завідувач блоку інтенсивної терапії – Щенсний Едуард Францович
 • 4 лікаря блоку інтенсивної терапії
 • старша медична сестра – Бабій Валентина Олексіївна
 • 28 медичних сестер
 • 24 молодших медичних сестри

Своє 40-річчя опікове відділення зустрічає як значний лікувально-методичний центр, устаткований необхідною діагностично-лікувальною апаратурою, укомплектований висококваліфікованими спеціалістами, що мають великий досвід роботи в області комбустіології.

В області чотири рази проводився державний семінар завідувачів опіковими відділеннями.

Співробітники

старша медична сестра