Вінницький обласний Центр Планування Сім’ї, репродукції людини і медико-генетичного консультування

Нас 44 людини. Середній вік 40 років, середня вага 63 кг. При зростанні 165 см. Колір волосся - різнокольоровий. Колір очей - однаково яскравий. Активність - жива і природна. Надійні і приязні. Мови спілкування - українська, російська, англійська доброзичлива.

За 14 років фізично і морально застаріли, придбали досвід, мудрість, впевненість у своїх силах, віру в справу, якій служимо.

1987 рік.

У базовій жіночої консультації обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, розпочата ультразвукова діагностика плоду. Зібрана група ентузіастів, яка почала розробляти підходи до народження здорового і бажаного потомства у Вінницькій області. Стало зрозуміло, що першопричиною проблем плоду є проблеми сім'ї, особливо тієї, де є екстрагенитальная патологія.

Розгорнута лабораторія біохімічної генетики.

Розпочато медико-генетичне.

Так стартувало в області планування сім'ї.

1988 рік.

Головним лікарем ОКБ в штатному розкладі виділені перші офіційні посади генетика-акушера, генетика педіатра, генетика-лаборанта і лікаря цитогенетика. Вперше були впроваджені прості скринінгові методики:

1. Уринолізис;
2. тонкошарова храматография;
3. визначення статевого хроматину;
4. визначення каріотипу.
Організований кабінет невиношування вагітності.

У БЖК створено основні профільні напрями: РЗ, робота з вагітними з екстрагенітальною патологією (акушер, терапевт, ендокринолог), генетики, пацієнти репродуктивного віку нуждающие в підборі контрацепції через екстрагенітальної патології, ОАА, пацієнти мають безпліддя через ЗПСШ, ендокринної патології, запальних захворювань, менопаузи.

1989 рік.

Служба дитячої гінекології сприяла розвитку мережі спеціалізованої служби дитячої і підліткової гінекології. Метою організації служби була оптимізація надання медичної допомоги дітям та підліткам, організація психологічно комфортних, високоефективних форм медобслуговування і забезпечення прав дітей та підлітків на отримання найсучасніших послуг системи охорони репродуктивного здоров'я.

Відділення стало базою для формування групи ризику патології репродуктивного здоров'я.

1990 рік.

Лабораторія клінічної генетики розширює свої дослідження в допологової діагностики вроджених вад розвитку, розширює методи перинатальної діагностики лікар О.Д. Бондар.

Вводиться селективний скринінг вагітних на АФП.

Вперше представляємо дані своєї роботи на республіканському рівні.

1991 рік.

Лабораторія перетворюється в медико-генетичну консультацію. Проводить першу нараду з допологової діагностики вроджених вад розвитку та спадкових захворювань, в якому бере участь найвідоміші фахівці.

У наступні роки такі наради стають традицією.

А які приїхали до нас гості - стали наставниками і вірними друзями на все життя.

1992 рік.

Розширюється міжнародні спілкування:

  • участь у конференціях і з'їздах України, Росії, Білорусі, Венргрии, Австрії, Швейцарії, США;
  • створюється модель структури планування сім'ї;
  • розробляється методика ультразвукового дослідження плоду
  • розвиваються імуноферментні і неінвазивні методи діагностики вроджених вад розвитку плоду;
  • розвивається клінічна цитогенетика;
  • вперше в Україні створюється комп'ютерна програма, за допомогою якої контролюється перебіг вагітності у жінок з екстрагенітальною патологією. Ця програма збирає під спостереження центру служби тисячі вагітних, для яких консультація є вирішальним висновком тактики ведення вагітності. Створюється паспорт новонародженої "Ваша дитина";
  • для кожної жіночої консультації підготовлений лікар кабінету планування сім'ї, який забезпечує спадкоємність спостереження;
  • створена спеціальна обмінна карта, яка дозволяє враховувати результат пологів;
  • розпочато співпрацю з радіо і телебаченням, яке вилилося в регулярну просвітницьку програму, яка проводиться і в даний час.

1993 рік.

Почався масовий скринінг новонароджених на фенілкетонурію (ФКУ). З'явилися перші діти, у яких Центром попереджено важка розумова відсталість.

1994 рік.

Почався масовий скринінг вагітних на АФП для ранньої допологової діагностики вад розвитку плоду. Завдяки цьому методу в сотні сімей попереджено народження дітей з важкими вадами розвитку невральної трубки.

1995 рік.

Колегія міністерства охорони здоров'я, Фонд народонаселення ООН, Республіканська Асоціація планування сім'ї високо оцінює роботу Центру і забезпечує пріоритетним обладнанням. Центр піднімається на новий щабель за напрямом роботи в ЦПС і за рівнем матеріальної бази.

1996 рік.

Починає діяти підготовленим Центром наказ про обов'язкову консультації вагітних, які мають екстрагенитальну, акушерську і перинатальну патологію в області лікарем-генетиком всіх які народилися в місті та області дітей з вродженою і спадковою патологією.

1997 рік.
День народження ЦПС.

Наказом управління охорони здоров'я відкрито Центр Планування Сім'ї. З самого початку програми в регіоні колектив мав свою власну думку щодо мотивування створення центру. Приводом стала дискусія "Що таке ПЛАНУВАННЯ СІМ'Ї,,. Дитина, його народження, підліток, дівиця, їх становлення, шлюбна пара, їх обстеження. Молоде подружжя, їх підготовка до зачаття, стійке подружжя, їх здоров'я статевого життя, контрацепція, знову вибір бажання народити ще одну дитину, або як запобігти незапланованої вагітності.

ЦПС бере на себе селективний ультразвукової скринінг вагітних. Введено посаду психолога, відкритий центр статевого виховання підлітків.

Вводиться фіксований день консультацій лікаря генетика в ДОКБ.

Всі вагітні з обтяженим генетичним анамнезом та екстрагенітальними і перинатальними проблемами проходять медико-генетичне консультування і повне обстеження, результати обстеження надходять у райони області.

Почалася інтеграція генетики та медицини. Першою відгукнулася терапія, потім приєднуються ендокринологічний і шкірно-венеричний диспансери.

На базі Центру почав працювати лікар-андролог М.І. Гурін.

Створені реєстри жінок репродуктивного віку з екстрагенітальною патологією, регістр вродженої та спадкової патології, безпліддя, невиношування вагітності. З'явилася можливість планувати профілактичні заходи.

2000 рік.

Район за районом області запрошують колектив ЦПС для навчання фахівців основ планування сім'ї. Колектив впроваджує свій підхід до оцінки роботи, створює свою оригінальну систему.

Організована Вінницька обласна Асоціація Планування.

Триває щорічне проведення конференцій, тренінгів, практичних семінарів, участь у республіканських з'їздах і конгресах.

Створюється реєстр репродуктивних втрат в області.

2001 рік.

Центр розвиває нові напрямки: плід- це пацієнт і його до народження можна лікувати. Інфекція та генетичний апарат людини вступають в складну взаємодію. Придбана апаратура УЗД нового покоління.

Активно продовжує роботу кабінет безплідного шлюбу. Впроваджені загальноприйняті обстеження подружніх пар, підготовка до ЕКЗ.

2005 рік.

Центр вносить свою поправку в статистику охорони материнства, йде в регіон ідеологія роботи колективу. Якщо працювати враховуючи всю екстрагенитальну патологію, то можна змінити кількість патологічних пологів, активно ведучи цю групу вагітних, знизити патології плоду. Вводиться преконцепционная підготовка вагітних, селективний скринінг обстеження вагітних на визначення TORCH-інфекцій.

2007 рік.

Колектив ЦПС на протязі всіх років роботи бере активну участь у створенні наказів МОЗ України, клінічних протоколів і стандартів по службі - накази № 503, № 641, № 906, №417 та інші.

Колектив продовжує творчо працювати і розвиватися.

В області створено 32 кабінету планування сім'ї, сформована достовірна статистична звітність, функціонують реєстри груп ризику в репродуктивне здоров'я. Апробована організаційна структура Центру Планування Сім'ї, на практиці доведена необхідність етапності служби, окреслені цілі і завдання, зв'язку роботи центру і периферії.

Співробітники

старший акушер
лікар акушер-гінеколог
психолог
психолог
лікар акушер-гінеколог
лікар акушер-гінеколог
лікар - сексопатолог
лікар акушер-гінеколог
лікар акушер-гінеколог
лікар акушер-гінеколог
лікар акушер-гінеколог
лікар акушер-гінеколог
лікар акушер-гінеколог
лікар акушер-гінеколог
лікар – терапевт
лікар акушер-гінеколог
лікар – генетик
лікар – генетик
лікар акушер-гінеколог
лікар - цитогенетик
лікар - цитогенетик
лікар біохімічного відділу генетичної лабораторії