Відділення

Клінічне кардіологічне відділення з ліжками реабілітації кардіологічних хворих

Клінічне кардіологічне відділення з ліжками реабілітації кардіологічних хворих

На сьогоднішній день кардіологічне відділення розраховано на 30 ліжок.

У відділенні працюють 3 лікарів-ординаторів.

Всі роки свого існування кардіологічне відділення є базою кафедри факультетської терапії ВНМУ ім.М.І.Пирогова, нині кафедри внутрішньої медицини №1, яку очолює професор Станіславчук М.А.

Лікування хворих у відділенні проводиться згідно сучасним республіканським та європейським рекомендаціям. Консультативну роботу очолює проф. В.К.Сєркова, а в якості консультантів та лікарів працюють доценти Ю.І.Монастирський, Л.В.Бурдейна Г.К.Берко та асистент М.С.Назарова.

Кардіологічне відділення є базою для підготовки клінічних ординаторів та магістрантів, а також на його базі щорічно проводиться підготовка лікарів-інтернів з терапії.

У відділенні проводяться дослідження: навантажувальні тести з визначенням ішемії міокарда та його систолічної функції, оцінка стану діастолічної функції лівого шлуночка, визначення внутрішньосерцевих утворнень та вад серця, проводиться картування серця зі скринінговим визначенням ішемії міокарда.

В кардіологічному відділенні працює кабінет функціональної діагностики. Лікарем функціональної діагностики працює д.мед.н. профессор Н.Ю.Осовська..

На сьогоднішній день там працюють шість сучасніх трьохканальних апаратів добового моніторування ЕКГ та 5 моніторів для аналізу добового тиску. В кабінеті проводяться: визначення наявності та купірування пароксизм тріпотіння передсердь, записування та аналізування добового моніторінгу електрокардіограм.

Відділення кардіології згідно наказу УОЗ від 09.01.1974 р. було створено на базі загально терапевтичного відділення 16.01.1974 р.

Завідувач відділення лікар-кардіолог вищої категорії Шершун Сергій Володимирович.

Старша медична сестра відділення Панчук Людмила Іванівна.

За штатним розкладом в відділенні 2,0 посади лікарів та 9,5 посади середнього медичного персоналу.

Кількість ліжок 30. Допомога надається жителям Вінницької області та м. Вінниці, мешканцям інших областей. Із всіх щорічно пролікованих хворих 26% складають пацієнти різними стадіями гіпертонічної хвороби; 60% складають пацієнти з різними варіантами ІХС; 14% складають пацієнти такими захворюваннями як різні варіанти міокардіопатій, запальних захворювань міокарда, функціональних розладів міокарда. Щорічно в відділенні проліковується приблизно 1 тис. хворих; мешканців сільської місцевості проліковується щорічно приблизно 54% від всієї кількості пролікованих хворих; показник летальності – 0,6%; хворих працездатного віку щорічно проліковується в стаціонарі в межах 57%; середній ліжко день – 10,6%.

В відділенні сумісними зусиллями лікарні і кафедри факультетської терапії в 1995 р. створено кабінет функціональної діагностики, в якому на теперішній час налагоджено 12 методик діагностики стану серця, в т.ч. ЕХОКГ, добові моніторування ЕКГ та АТ, кольорове комп’ютерне картування ЕКГ, визначення варіабельності серцевого ритму та дисперсії інтервалу Q-T, визначення ранніх потенціалів у післяінфарктних хворих тощо;

- стрейн-ЕХО кардіографія для визначення ішемії в басейні коронарних артерій.

В новому хірургічному корпусі сумісно з лікарями кардіологічного відділення впроваджуються сучасні хірургічні методики діагностики і лікування хвороб серцево-судинної системи, насамперед гострих форм ІХС.

Наші співробітники

Завідувач відділенням

Графік роботи

  • Робочий час: 8:00 - 15:42
  • Без перерви
  • Вихідні: субота, неділя

Контакти

Фотогалерея

Нам пишуть