Перші масочно-ефірні наркози в обласній лікарні ім. М.І. Пирогова почали проводити в 1934р. Високоспеціалізована анестезіологічна діяльність у ВОКЛ ім. М.І. Пирогова розпочалась в 1958 році, коли почала розвиватись хірургія серця. В липні 1964 року в лікарні було відкрито перше в області відділення анестезіології. Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії (6 ліжок) було відкрито в 1973р, а в 1978р розширено до 12 ліжок. Клінічний центр анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії знаходиться на 8 поверсі хірургічного центру. Щорічно у відділенні лікується від 700 до 800 хворих. Показники роботи відділення одні з найкращих в Україні.
З 2000 року колектив очолює заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, обласний позаштатний анестезіолог Олександр Іванович Дацюк.
На сьогоднішній день у відділенні працюють 24 лікаря, з них один доктор медичних наук, два кандидати медичних наук, два заслужених лікаря України. Більшість лікарів мають вищу та I атестаційну категорію. Всі лікарі відділення володіють сучасними методами знеболення та інтенсивної терапії.
На базі відділення працює центр екстракорпоральних методів детоксикації, який очолює заслужений лікар України Ірина Герасимівна Слєпова. В центрі впроваджені методи: гемодіаліз, гемосорбція, плазмаферез, ізольована ультрафільтрація крові, ультрафіолетове опромінення крові.
Також на базі відділення був впроваджений метод гіпербаричної оксигенації.
Колектив весь час працює над підготовкою лікарів-анестезіологів і впровадженням методів знеболювання в лікувальних закладах області. На базі відділення підготовлені сотні лікарів-анестезіологів в інтернатурі, а також підготовлено тисячі медичних сестер для анестезіологічної служби області.
На базі КЦАІТ з 2017 року відкрита кафедра анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів під керівництвом доктора медичних наук, професора Миколи Лонгіновича Гомона.
Відділення являється обласним центром по лікуванню сепсису, правцю, лептоспірозу, гострої ниркової недостатності, гострого панкреатиту.
Палати відділення укомплектовані найсучаснішою дихальною апаратурою, що забезпечує адекватну штучну вентиляцію легень, як під час операції, так і в післяопераційному періоді; обладнанням для моніторингу вітальних функцій, в т.ч. моніторами, здатними відображати основні параметри серцево-судинної та дихальної систем пацієнта; мають спеціальні покриття для підлоги, медичні консолі.
Працює цілодобовий пост спостереження медичного персоналу. Персонал відділення постійно контролює всі функції організму пацієнта. У будь-який час проводяться необхідні лабораторні дослідження завдяки цілодобовій роботі лабораторії відділення.
Лікарі, та медичні сестри, які працюють у відділенні, мають великий досвід роботи та володіють усіма необхідними діагностичними методиками й алгоритмами роботи з важкими пацієнтами та надають висококваліфіковану невідкладну допомогу, зокрема при таких критичних станах як: гостра серцева недостатність; зупинка серцевої діяльності; всі види шоку; гостра дихальна недостатність, що потребує респіраторної підтримки; легенева емболія, коматозні стани; порушення функції дихання; пацієнти зі смертю мозку; правець; політравма; гостра печінкова недостатність; гостра ниркова недостатність; важкий панкреатит; післяопераційні хворі, що потребують респіраторної підтримки, розширеного моніторингу; передопераційна підготовка перед травматичними плановими хірургічними втручаннями; сепсис, інфекційно-токсичний шок; необхідність розширеного гемодинамічного моніторингу; електротравма, утоплення, повішання; важкі алергічні реакції тощо.
Лікарі відділення проводять анестезіологічне забезпечення при планових та ургентних оперативних втручаннях у відділеннях:
- загальної хірургії;
- отоларингології;
- травматології та ортопедії;
- урології;
- судинної хірургії;
- щелепно-лицевої хіругіїї;
- офтальмології;
- проктології;
- гінекології;
- та торакальної хірургії в повному обсязі.
Пацієнти, які потребують поцедурної седації, також обслуговуються анестезіологічною службою в діагностичних кабінетах, кабінетах КТ та МРТ в повному обсязі з мінімальними ризиками для пацієнтів.
Лікарі та сестри-анестезистки відділення є спеціалістами з багаторічним стажем роботи, які якісно, висококваліфіковано надають анестезіологічну допомогу.
Види анестезіологічної допомоги, які надаються
- Загальна анестезія (наркоз). А саме: тотальна інтравенозна анестезія; низькопоточна інгаляційна анестезія за допомогою сучасної наркозно-дихальної апаратури, використовуючи інгаляційний анестетик-севофлуран.
- Нейроаксіальні методики знеболення (спінальна анестезія, епідуральна анестезія, комбінована спірально–епідуральна анестезія)
- Регіонарні методики: блокади нервових сплетень та окремих нервів під контролем сучасного УЗД-апарата. Всі блокади тулуба, верхньої та нижньої кінцівок є компонентами мультимодальної аналгезії в післяопераційному періоді, що забезпечує довготривале знеболення та швидку реабілітацію.
- Процедурна седація сучасними препаратами в ритмі хіругії одного дня, що дозволяє пацієнту комфортно після поцедури повернутися додому.
- Для проведення спеціалізованих процедур наша команда забезпечує постановку центральних венозних доступів.
- Під час перебування в операційній, анестезіологічна бригада забезпечує пацієнту комфортні умови, як фізично так і психоемоційно.
Від початку первинної консультації, знайомства пацієнта з анестезіологом, огляду, вибору методики анестезіологічного забезпечення та проведення самої анестезії, в пріоритеті для лікаря є комфорт та безпека пацієнта. Тільки побажання пацієнта та професійне ознайомлення його з майбутнім видом анестезії впливає на остаточне формування плану анестезіологічного забезпечення.
Зважаючи на кількість оперативних втручань та анестезій, а саме більше 7000 анестезій за рік, ми маємо професійну та злагоджену команду спеціалістів, які піклуються про Вас.