Відділення

Високоспеціалізований клінічний Центр ревматології, остеопорозу та біологічної терапії

Високоспеціалізований клінічний Центр ревматології, остеопорозу та біологічної терапії

Основні напрямки лікування

Лікування суглобових суглобових захворювань (ревматоїдний артрит, реактивний, подагричний артрит тощо). Лікування системних захворювань (СЧВ, ССД, ДМ, ПМ тощо). Лікування постменопаузального та ГК – індукованого остеопорозу. Лікування запальних захворювань хребта.

У відділенні постійно впроваджують нові методи діагностики та лікування, котрі координуються в клініці головним ревматологом області, проф. кафедри внутрішньої медицини медичного університету І.І.Андрушко. Серед них ревматичних хвороб з використанням нових базисних чинників; впровадження діагностичних та прогностичних шкал ревматичних захворювань, удосконалення програм імуномоделюючої терапії; імунологічні методи діагностики та лікування; використання методів інтенсивної терапії (удосконалення програм пульс-терапії, еферентні засоби); артроскопічні методики досліджень і втручать разом з ортопедичною службою лікарні;новітні інструментальні дослідження кісток та суглобів, тощо.

Разом з кафедрою внутрішньої медицини №1 НМУ ім. М.І.Пирогова на базі відділення працює науково-консультативний центр імунобіологічної терапії препаратими моноклональних антитіл, проведена закупівля інфузоматів, підготовлений медичний персонал. Цей новітній вид терапії постійно застосовується у віділенні, в тому числі відповідно до міжнародних багато центрових клінічних досліджень.

Щорічно виходять наукові праці за участю лікарів відділення, деякі статті були представлені на міжнародних конгресах за межами країни.

На базі ревматологічного відділення ВОКЛ ім.М.І.Пирогова упродовж багатьох років проводяться обласні ревматологічні школи, котрі традиційно двічі на рік збирають ревматологів та терапевтів області та м.Вінниці. На школах ревматологів регулярно виступають провідні фахівці ННЦ “Інститу кардіології ім.акд.М.Д.Стражеска”, Українського Ревмоцентру, Національного ІССХ АМН України ім.М.М.Амосова, професори та доценти НМУ ім.М.І.Пирогова.

Історія центру

Відкрите в 1980 р. ревматологічне відділення є структурним підрозділом ВОКЛ ім. М.І. Пирогова. На даний час має у складі стаціонар на 40 ліжок з палатами для цілодобового перебування пацієнтів. Діяльність ревматологічного відділення на перших етапах насамперед пов’язана з ім. проф. Р.Й.Мікуніс, яка очолювала клініку факультетської терапії, проводила активну наукову роботу пріоритетно ревматологічного спрямування, надавала велику практичну допомогу населенню області. Подальший розвиток клініка продовжувала отримувати при завідувачці кафедри факультетської терапії проф. Серковій В.К., яка разом з колективом клініки розробляла і впроваджувала в практику нові наукові досягнення. З 2006 р. кафедру факультетської терапії, наразі кафедру внутрішньої медицини №1 ВНМУ ім. М.І. Пирогова, очолює професор М.А. Станіславчук, член правління Асоціації ревматологів України. під його керівництвом у 2007році на базі ревматологічного відділення засновано науково-консультативний центр імунобіологічної терапії, а також Вінницьку обласну школу ревматолога. З першого дня заснування у відділенні працювали проф. О.Х.Дубовий, доценти В.А. Салобай, В.П.Пархонюк, лікарі В.І.Павлішина, Л.Б.Веденко, Д.Л.Адаменко. Першою завідувачкою відділення по 1996 рік була К.М.Твердохліб – відмінник охорони здоров’я, заслужений лікар України. З1996 р. ревматологічне відділення очолює лікар-ревматолог вищої категорії С.Г.Криворучко. За особисті здобутки в розвитку медичної науки і практики С.Г.Криворучко нагороджений медаллю ім. акад. Стражеска М.Д. АМН України. “За заслуги в охороні здоров’я”. За роки функціонування у відділенні проліковано біля 40 тис. хворих. Пріоритетними завданнями є надання спеціалізованої ревматологічної допомоги населенню області, підготовка лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів, підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу.

На базі Центру ревматології знаходиться кафедра внутрішньої медицини №1, одним із наукових напрямків якої є діагностика та лікування ревматичних захворювань, використання біологічної терапії в лікуванні основних ревматичних хвороб. Центр біологічної терапії відкрито у ревматологічному відділенні більше 10-ти років: в ньому проліковано більше 300-х пацієнтів. На базі Центру ревматології проводиться розробка та апробація нових методів діагностики та лікування хворих з ревматичними захворюваннями з акцентом на біологічну терапію. Центр ревматології упродовж більше 10-ти років є базою для проведення міжнародних клінічних досліджень. На базі центру ревматології було завершено більше 30-ти клінічних досліджень, які дозволили пролікувати сотні пацієнтів з ревматичними захворюваннями. На теперішній час більше ста хворих отримують найсучаснішу терапію в рамках клінічних досліджень. На даний час Центр ревматології залучений до виконання досліджень хворих на глюкокортикоїд-індукований та інволютивний остеопороз.

На даний час у відділенні працюють троє лікарів – Л.Б.Веденко, Н.В.Школіна, М.Ю.Антонюк, котрі володіють сучасними методами діагностики та лікування, щороку приймають активну участь у проведенні обласної школи ревматолога, науково-практичних конференцій, республіканських і міжнародних конгресів, постійно виїздять в райони області, надаючи організаційно-методичну та практичну допомогу лікарям первинної та вторинної ланок. Троє лікарів відділення мають вищу атестаційну категорію.

Завідувач Центру

Школіна Н.В.
Школіна Н.В.

Графік роботи

  • Часи работи: 8:00 - 16:00
  • Без перерви
  • Вихідні: субота, неділя

Контакти

  • +38 (0432) 66-02-47

Фотогалерея

Нам пишуть