У КН"Вінницькій обласній лікарні імені М. І. Пирогова Вінницької обласної ради" відбулася знакова подія. Разом зібралися медики та реципієнт, якому вперше у Вінницькій області пересадили серце від померлого донора.
Завдяки спільній і злагодженній командній роботі колег трансплантологів Національного інституту серцево-судинної хірургії на чолі з академіком Василем Лазоришинцем, працівників Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, операція пройшла успішно.
- Вдячний Василю Лазоришинцю - директору Національного Інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова за професійну допомогу у проведенні операції. Вдячний нашому Національному медичному університету за підтримку у цьому напрямку. За 8 місяців цього року у нашому закладі уже проведено 9 трансплантацій, з них 7 нирок, печінка і серце. Ми активно розвиваємося і маємо амбітні плани по трансплантації органів. Єдине, хотілося б більше інформувати населення про донорство. Бо медики готові сьогодні працювати. І держава забезпечує БЕЗОПЛАТНУ для донорів та реципієнтів трансплантацію. Питання залишається за згодою родини потенційних донорів, - зауважив директор ВОКЛ ім. М.І. Пирогова Василь Паненко.
А директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова Василь Лазоришинець додав, що у першій на Вінниччині трансплантації серця брали участь 15 співробітників Інституту ім. Амосова.
- Була проведена потужна робота, успіхи якої ми сьогодні можемо оцінити. Вдячний колективу Вінницької обласної клінічної лікарні за плідну багаторічну співпрацю. А це понад 600 спільних операцій за 8 років у цьому регіоні. Готові і надалі разом рятувати життя нашим громадянам! - відзначив Василь Лазоришинець.
Присутній на прес-конференції голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзом повідомив, що одна така трансплантація обходиться державі близько 2 млн грн. А директорка департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна інформувала, що НСЗУ сьогодні розглядає питання по контрактуванню такого виду послуг:
- Впевнена, що Вінницька обласна клінічна лікарня стане флагманом надання медичних послуг на найвищому державному рівні. Тут працюють люди, які горять своєю справою, - відзначила роботу колективу лікарні Ольга Задорожна.
Але найбільше позитивних вражень від цієї події у самого раципієнта. Сергій розповів журналістам, що мав вродженну ваду серця. У 2016 році йому зробили першу операцію по заміні клапану. Потім ще дві.
- Я розумів, що моєму серцю залишилося не довго. Тому коли мені запропонували їхати у Вінницю на пересадку, без вагань погодився. На третю добу після операції гуляв по палаті. Ще через тиждень був випасаний на реабілітацію. А потім і додому. Вдячний кожному, хто був задіяний у цій трансплантації. Мав можливість подякувати і дружині донора за її важке, але дуже важливе рішення врятувати інші життя. На власному прикладі хочу показати суспільству користь трансплантології, - поділився своїми враженнями 48-річний киянин Сергій.
Під час УЗД діагностики журналісти мали можливість почути, як б'ється трансплантоване серце. А воно дає ритми життя!
Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?
17.09.2024Яка медична допомога гарантована внутрішньо переміщеним особам при інсульті
17.09.2024Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?
17.09.2024Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?
17.09.2024Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?
17.09.2024Подяка Голови Верховної Ради України
15.08.2024