Центр нефрології та діалізу
Центр нефрології та діалізу створено в 2008 році. Структура Центру:
Основні напрямками роботи ЦНтаД
- Надання високоспеціалізованої нефрологічної допомоги мешканцям міста та області;
- Діагностика, диференціальна діагностика та лікування терапевтичних хвороб нирок та сечової системи;
- Замісна ниркова терапія, в тому числі програмний гемодіаліз; перитонеальний діаліз; супровід пацієнтів з трансплантованою ниркою;
- Виїзди нефрологів за викликами центру медицини катастроф для надання екстреної допомоги та планова консультативно – методична допомога в районах області;
- Дотримання чіткої поетапної допомоги пацієнтам з терапевтичними хворобами нирок, локальних протоколів та стандартів лікування.
- Створення нових діалізних відділень, як міжрайонних так і міського, з метою поліпшення якості та доступності діалізної терапії хворим, які потребують нирковозамісної терапії у Вінницькій області.
Госпіталізація
За наявності електронного направлення на госпіталізацію від сімейного лікаря або лікаря-нефролога консультативної поліклініки.
Без електронного направлення за наявністю ургентних показів
Нефрологічне відділення
Високоспеціалізовану допомогу хворим у відділенні надають 4 лікаря, палатні та маніпуляційні медичні сестри та молодший медичний персонал.
На сьогодні у відділенні забезпечено сучасний рівень діагностичних досліджень з застосуванням загально клінічних, біохімічних, мікробіологічних, радіоізотопних та рентгенологічних методик. З 2006 року успішно застосовується метод лікування хворих з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності методом перитонеального діалізу.
Хворі, за потреби, консультуються висококваліфікованими суміжними спеціалістами, направляються до профільних інститутів в Київ.
Фахівці відділення плідно співпрацюють з кафедрою внутрішньої медицини № 1 ВНМУ ім. М.І.Пирогова. На базі відділення працюють доценти кандидати медичних наук Пшелуцький Ф.Ф., Остапчук О.І. та Мовчан Г.О.
Відділення нефрології було засновано у складі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова в січні 1976 року. Нефрологічний стаціонар є єдиним в місті та області в якому надається високоспеціалізована допомога пацієнтам з гострими та хронічними терапевтичними хворобами нирок.
Обласне спеціалізоване нефрологічне відділення розташоване у 14 корпусі КНП «ВОКЛ ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради», 4 поверх, пристосоване; має 10 палат, 3 з них покращеного планування.
На території відділення знаходиться Ro- кабінет.
Нефрологічне відділення є базою кафедри внутрішньої медицини №1 ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Професор Серкова В.К. створила вінницьку школу нефрологів, послідовників її ідей. Від ВНМУ ім. М.І.Пирогова на базі відділення працюють: - доценти к.м.н. : Пшелуцький Ф.Ф., Темна О.В., Остапчук О.І., Мовчан Г.О. та Семененко С.І.
За роки роботи опубліковано 52 наукових роботи в періодичних виданнях, 5 раціоналізаторських. пропозицій, щорічно видаються методичні рекомендації, введено у роботу локальні протоколи по нефрології.
У відділенні забезпечено сучасний рівень діагностичних досліджень з застосуванням загальноклінічних, біохімічних, мікробіологічних, радіоізотопних та рентгенологічних методик. Хворі, при потребі, консультуються високо кваліфікованими суміжними спеціалістами.
З 2006 року у Вінницькій області застосовується перитонеальний діаліз.