Відділення

Відділення хронічного гемодіалізу ЦНтаД

Відділення хронічного гемодіалізу ЦНтаД

Відділення працює у складі Центру нефрології та діалізу.

У відділенні працює 53 співробітника: 6 лікарів, діалізні медичні сестри, молодші медсестри та інженерно-технічний персонал.

У відділенні хронічного гемодіалізу функціонують 6 діалізних залів загальною кількістю 36 діалізних місць, а також розгорнуто 10 стаціонарних ліжок. Робота проводиться в режимі 4 змін.

Відділення хронічного гемодіалізу укомплектовано апаратами для гемодіалізу SURDIAL X та INNOVA.

Станом на 01.11.2019 року 247 хворих з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності отримують лікування методами програмного гемодіалізу, гемодіафільтрації та гемоперфузії.

За рік проводиться понад 35000 сеансів гемодіалізу.

Історія розвитку гемодіалізу у Вінницькій області

Історія розвитку гемодіалізу на Вінниччині нараховує понад 40 років і бере початок з 1979 року, коли на базі обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова було відкрито відділення «штучної нирки».

Перший гемодіаліз був проведений в травні 1979 року лікарем анестезіологом Кедиком А.А., який став першим завідуючим відділенням «штучної нирки».

Ініціаторами створення служби гемодіалізу та впровадження в клінічну практику інших методів екстракорпоральної детоксікації були також зав. відділенням анестезіології і реанімації Сіліна Л.В. та лікар Москалюк М.П., який з серпня 1981 року очолював відділення «штучної нирки».

В травні 1993 року на базі Вінницької ЦРКЛ почало функціонувати обласне відділення хронічного гемодіалізу ( зав.відділенням Маркевич С.Ф.)

В квітні 1998 року, шляхом об’єднання відділення «штучної нирки» та обласного відділення хронічного гемодіалізу, у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І.Пирогова було створено Центр екстракорпоральної детоксикації і хронічного гемодіалізу. Завідуючим відділенням було призначено лікаря анестезіолога- реаніматолога Москалюка Михайла Петровича.

В березні 2008 року у ВОКЛ ім М.І.Пирогова було створено Центр нефрології та діалізу, в структуру якого входить, зокрема, і відділення хронічного гемодіалізу.

З 28.12.2012 року відділення хронічного гемодіалізу ЦНтаД очолює Маркевич Сергій Федорович.

Наші фахівці

Завідувач відділенням

Маркевич Сергій Федорович
Маркевич Сергій Федорович

Графік роботи

  • Цілодобово
  • Щодня - 4 зміни гемодіалізу, початок першої зміни з 08:00.
  • Неділя – регламентні роботи по обслуговуванню обладнання).

Контакти

Фотогалерея