Гастроентерологічне відділення функціонує з 1973 року. З метою удосконалення допомоги населенню Вінницької області з патологією органів травлення з жовтня 2019 року створено Вінницький обласний високоспеціалізований клінічний гастроентерологічний центр.
Розташований центр в корпусі № 13, займає І поверх і розрахований на 20 ліжок цілодобового перебування, їх обслуговує 18 медичний працівників. Очолює центрк.м. н. доцент лікар вищої категорії Кізлова Наталія Миколаївна, а також працює лікар Юрець Анна Володимирівна, сім медичних сестер, сім молодших м/с, дві молодших м/с буфету.
Центр надає спеціалізовану лікувально-діагностичну допомогу відповідно до клінічних протоколів та міжнародних рекомендацій по наступним нозологіям:
- Ахалазіякардіальної частини І, ІІ ступенів
- Рефлюксна хвороба ерозивна
- Виразка стравоходу
- Виразка шлунку хронічна без кровотеч та перфорацій
- Виразкова хвороба 12-ти палої кишки без кровотечі
- Хронічний гастродуоденіт
- Гострий ерозивний гастродуоденіт
- Хронічний гастрит
- Гострий ерозивний гастрит
- Функціональна шлункова диспепсія, больова форма
- Хронічний персистуючий гепатит
- Хронічні активні гепатити
- Цирози печінки: компенсований, субкомпенсований, декомпенсований
- Хвороба Коновалова-Вільсона
- Гемохроматоз
- Стеатогепатит
- Хронічний калькульозний холецистит
- Хронічний некалькульозний холецистит
- Хронічний холангіт
- Функціональні розлади біліарного тракту
- Хронічний панкреатит: легкий, середній та важкий перебіг
- Хвороба оперованого шлунку
- синдром подразненого кишківника з больовим синдромом
- Неспецифічний виразковий коліт: легкий, середній та важкий перебіг
- Хвороба Крона неускладнена кровотечею, середньої важкості
- Злукова хвороба черевної порожнини
- Інші неінфекційні коліти:легкого, середнього та важкого ступеню
- Дивертиткулярна хвороба кишковика
- ПХЕС (часті панкреатичні стани)
- Целіакія
- синдром Жильбера
- Синдром Дабіна-Джонсона
- Хвороба Уілла
- Хворі для профілактичного лікування, що знаходяться на групі інвалідності по ШКТ.
За період лікування хворі консультуються суміжними спеціалістами, проводиться корекція супутньої коморбідної патології.
Лікарі центру надають консультативну допомогу структурним підрозділам лікувального закладу. В умовах центру проходять обстеження пацієнти з групами ризику, за для раннього виявлення гастропатології, що сприяє своєчасному оздоровленню хворих, розробляються та впроваджуються персоніфіковані моделі медичної реабілітації для пацієнтів з найбільш поширеними захворюваннями ШКТ.
Центр вдосконалює співпрацю з фахівцями хірургічного центру з малоінвазивними технологіями та центру високоспеціалізованої ендоскопічної діагностики та лікування, щодо скерування пацієнтів з патологією печінки для проведення емболізації селезінкової вени та лігуванняварикозно розширених вен стравоходу, з метою зменшення проявів портальної гіпертензії та профілактики шлунково-кишкових кровотеч. Також в умовах центру проводиться обстеження пацієнтів з патологією печінки з подальшим відбором для внесення в лист очікування на трансплантацію печінки.
Центр співпрацює з медичними закладами всіх рівнів. Працівники обласного центру на чолі із завідувачем здійснюють потужну організаційно-методичну роботу, є організаторами науково-практичних конференцій, вебінарів, «Вінницької школи гастроентерології, дієтології та ендоскопії»; оптимізується співпраця із всеукраїнською ГО «Повноцінне життя», що здійснює підтримку хворим із запальними захворюваннями кишечника. Безперервно проводиться сан-просвітня робота, інформування населення області щодо ризиків виникнення ХОТ, методів профілактики в засобах масової інформації.
Лікарі центру постійно підвищують свій рівень, приймають участь у міжнародних конгресах, з’їздах, зав.центром – проходила стажування за кордоном.
У гастроентерологічному центрі створені комфортні умови для перебування пацієнтів.