Відділення працює у складі Центру нефрології та діалізу.
У відділенні працює 49 співробітника: 6 лікарів, діалізні медичні сестри, молодші медсестри та інженерно-технічний персонал.
У відділенні хронічного гемодіалізу функціонують 5 діалізних залів загальною кількістю 30 діалізних місць
. Робота проводиться в режимі 4 змін.
Відділення хронічного гемодіалізу укомплектовано апаратами для гемодіалізу SURDIAL X.
Станом на 01.04.2024 року 180 хворих з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності отримують лікування методами програмного гемодіалізу та гемодіафільтрації.
За рік проводиться понад 28000 сеансів гемодіалізу.
Історія розвитку гемодіалізу у Вінницькій області
Історія розвитку гемодіалізу на Вінниччині нараховує понад 40 років і бере початок з 1979 року, коли на базі обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова було відкрито відділення «штучної нирки».
Перший гемодіаліз був проведений в травні 1979 року лікарем анестезіологом Кедиком А.А., який став першим завідуючим відділенням «штучної нирки».
Ініціаторами створення служби гемодіалізу та впровадження в клінічну практику інших методів екстракорпоральної детоксікації були також зав. відділенням анестезіології і реанімації Сіліна Л.В. та лікар Москалюк М.П., який з серпня 1981 року очолював відділення «штучної нирки».
В травні 1993 року на базі Вінницької ЦРКЛ почало функціонувати обласне відділення хронічного гемодіалізу ( зав.відділенням Маркевич С.Ф.)
В квітні 1998 року, шляхом об’єднання відділення «штучної нирки» та обласного відділення хронічного гемодіалізу, у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І.Пирогова було створено Центр екстракорпоральної детоксикації і хронічного гемодіалізу. Завідуючим відділенням було призначено лікаря анестезіолога- реаніматолога Москалюка Михайла Петровича.
В березні 2008 року у ВОКЛ ім М.І.Пирогова було створено Центр нефрології та діалізу, в структуру якого входить, зокрема, і відділення хронічного гемодіалізу.
З 28.12.2012 року відділення хронічного гемодіалізу ЦНтаД очолює Маркевич Сергій Федорович.