Відділення

Рентгенівський кабінет

В рентгенівському кабінеті Клінічного Центру променевої діагностики (четвертий поверх громадський будинок літера № 27 (попередня назва будівлі - Поліклініка) за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 46) обслуговуються пацієнтів, яких направляють лікарі поліклініки: травматолог, ЛОР, ревматолог, кардіолог, уролог, алерголог, окуліст, судинний хірург, торакальний хірург, гематолог, пульмонолог, Центр планування сім’ї, гінеколог, геріатр.

В рентгенівському кабінеті Клінічного Центру променевої діагностики (четвертий поверх громадський будинок літера З (попередня назва будівлі – корпус 14) за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 46) обслуговують пацієнти з нефрологічного, ревматологічного, гематологічного, кардіологічного, пульмонологічного, офтальмологічного відділення, гемодіалізу та гастроентерологічного відділень.

В рентгенівському кабінеті Клінічного Центру променевої діагностики (перший поверх громадський будинок літера № 61 хірургічного корпусу за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 46)і з 2018 року працює цифровий рентгенапарат «OPERA-Т90».

В деяких відділеннях розташовані пересувні рентген апаратів для виконання обстежень пацієнтам в палатах, операційних, маніпуляційних кабінетах.

Всі посади зайняті відповідно підготовленими кадрами, весь необхідний персонал має допуск до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання. Більшість рентгенологічних обстежень не вимагають підготовки, але коли Вам призначили рентгенконтрастне обстеження, необхідно врахувати.

Рентгеноконтрастні обстеження

Рентгеноконтрастне дослідження стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки

Призначення

Стравохід —підозра на ахалазію, хімічний опік стравохода, дивертикул, наявність гастроезофагеального рефлюксу, рубцевих змін.

Шлунок — підозра на наявність діафрагмальної кили, рубцевих змін та патології оперованого

шлунку, змін тонусу та евакуації, опущення шлунку, стенозу виходу з шлунку.

Мало Інформативна діагностика виразок та новоутворень.

Дванадцятипала кишка - діагностика порушень моторики,

наявності дуоденогастрального рефлюксу,рубцевих та запальних змін.

Підготовка

Обстеження проводиться натще зранку якомога раніше з електронним направленням спеціалістів лікарні, або по оплаті згідно тарифів на платні послуги. Перед обстеженням можна пити негазовану воду, приймати ліки при хронічних захворюваннях не пізніше ніж за 2 години до обстеження. Перед обстеженням не палити як мінімум 2 години. При наявності хронічних захворювань, особливо цукрового діабету, необхідно проконсультуватись з лікарем-ендокринологом про можливість проведення даного обстеження.

Бажано одягнути одяг без металу, ґудзиків, страз.

Методика проведення обстеження

Пероральний прийом барієвої суміші під контролем лікаря-рентгенолога. Барію сульфат - білий порошок на смак як крейда для організму нейтральний, ніже не всмоктується, не затримується, алергій не викликає, виходить природнім шляхом за 24-72 години. Кількість і консистенція барієвої суміші готується індивідуально.

Обстеження не болюче. Малими рентгенівськими імпульсами в режимі флюоороскопії обстежується органи грудної клітини, органи черевної порожнини, ротова порожнина, стравохід, шлунок, 12-пала кишка, тонких кишківиник. В різних положеннях, за необхідності робляться прицільні знімки. По часу займає близько 1 години і вимагає запису в індивідуальному порядку, узгоджено з лікарем рентгенологом. Можлива необхідність після прийому контрасту повторне обстеження через 15 хвилин, 1 годину, 2 години, 3 години, 6 годин при наявності порушення моторно-евакуаторної функції стравоходу, шлунку чи дванадцятипалої кишки.

Після обстеження можна їсти, пити. Барій викликає певну сухість в роті, бажано мати з собою запас рідини для пиття.

Сумарне дозове навантаження індивідуальне, перевищує дозу,яку отримує пацієнт під час профілактичного обстеження легень, але не перевищує допустимі норми.

Після рентгенконтрасного обстеження рекомендовано 2 тижні для чоловіків і 2 місяці для жінок не планувати дітей. ПРи бажанні можна вживати радіопротектори: молоко - 1 л, гранатовий сік - 1л, червоне вино 200 мл або 70 мл бренді.

Сумісність з іншими обстеженнями

Проведення обстеження більш доцільне та інформативне після проведення інших обстежень — фіброгастродуоденоскопії, ультразвукового дослідження органів черевної порожнини, зданих аналізів крові та калу. Обстеження можна проводити відразу після УЗД, здачі аналізів крові та калу, через 1 годину після проведеної фіброгастродуоденоскопії, через 1 добу після проведеної фіброколоноскопії. Обстеження може вплинути на показники аналізів крові. Після проведення обстеження можлива зміна кольору калу.

Фракційне рентгеноконтрастне дослідження шлунково-кишкового тракту

Призначення

Порушення моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту, наявність злуковоїї хвороби, стеноз виходу з шлунка, ентерит, ентероколіт, доліхосигма, опущення кишківника.

Обстеження малоінформативне при діагностиці патології товстого кишківника.

Підготовка аналогічно попередньому обстеженню.

Методика проведення обстеження

Обстеження не одномоментне, здебільшого займає 24 - 48 годин, починається із перорального прийому контрасту зранку із наступним виконанням рентгенографії і/або рентгеноскопії органів черевної порожнини через певні проміжки часу, індивідуально. В залежності від клінічної необхідності. Часові інтервали також залежать від виду патології та особливостей роботи шлунково-кишкового тракту. Можливе проведення доогляду через 48 годин, 72 години при необхідності.

Сумісність з іншими обстеженнями

Аналогічно попередньому обстеженню.

Іригоскопія та іригографія

Призначення

Обстеження не замінює колоноскопію, є допоміжною методикою при наявності закрепів, дивертикулів, колітів, доліхосигми, злукових процесів, після накладання колоностоми, оперативних втручань на кишківнику. Здійснюється по індивідуальному запису за домовленістю з лікарем рентгенологом в зручний час для діагностичного процесу.

Підготовка

Перед проведенням обстеження необхідно очищення товстого кишечника від вмісту,

підготовка схожа до підготовки перед проведення фіброколоноскопії. Зранку після сніданку необхідно випити спеціальний препарат для підготовки (зазвичай це фортранс). Проводиться прийом засобу з розрахунку 1 пакетик засобу, розведений на 1 літр води

на 50 кілограм маси тіла. Якщо стійкі закрепи і послаблюючі препарати зазвичай мало ефективні - можливо потрібне вживання 2 пакетів.

Через 4-6 годин препарат починає діяти. М’яко без тенезм спорожнюється товстий кишківник. Це не обов’язково має бути чиста вода але без домішків калу. Якщо підготовка неефективна, попередьте лікаря.

Процедура

В рентгенкабінеті здійснюється наповнення товстого кишківника через пряму кишку теплим розчином контрасту (суспензія барію сульфату). По ходу обстеження проводиться рентгеноскопія, за необхідності рентгенографія. ПІсля наповнення серії знімків пацієнт спорожняється в вбиральні, що знаходиться поруч, і далі проводяться рентгеноскопія та рентгенографія за необхідності для перевірки функції кишківника.

По часу процедура займає близько години, іноді більше в залежності від функції кишківника.

Все що потрібно мати для обстеження необхідно обговорити безпосередньо з лікарем, що буде проводити заду маніпуляцію. З направленням обстеженням безкоштовне. На руки Ви отримаєте рентгенологічний висновок, за необхідності диск.

ПІсля обстеження організм потребує достатньої кількості рідини і повноцінного харчування. Спорожнення барію може продовжуватися до 2 діб, але не більше тижня. Як і в попередніх рентгенівських обстеженнях, всі інші обстеження варто зробити перед тим як плануєте іригоскопію. Також не зашкодять радіопротектори. Дозове навантаження більше, ніж при звичайному профілактичному обстеженні легень, індивідуальне, але не перевищує допустимі ліміти доз. Рекомендації після обстеження 2 тижні для чоловіків і 2 місяці для жінок не планувати дітей.

Запис на більшість обстеження в рентгенкабінети Центру променевої діагностики КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. Пирогова» ВОР можно провести в колл-центрі поліклінічного відділення за телефоном +38 (067) 194-82-59, всі рентгенконтрастні обстеження вимагають попереднього запису безпосередньо у лікаря, до якого плануєте їх здійснювати.

Наші співробітники

Графік роботи

Рентгенкабінети поліклініки 4 поверх
  • Години работи: ПН-ПТ, 9:00 - 17:00
  • Без перерви
  • Вихідний: неділя
Рентгенкабінет 14-го корпусу
  • Години работи: ПН-ПТ, 8:00 - 14:00
  • Без перерви
  • Вихідні: субота, неділя
Рентгенкабінет хірургічного корпусу
  • Цілодобово
  • Без перерви
  • Без вихідних
Лікарі рентгенологи
  • Години работи: ПН-ПТ, 8:00 - 14:00, 14:00-02:00
  • Без перерви
  • Вихідні: субота, неділя 12:00-02:00

Контакти

  • +38 (067) 194-82-59, четвертий поверх громадський будинок літера № 27 (попередня назва будівлі - Поліклініка)

Нам пишуть